دانلودرام | مرجع دانلود رام رسمی فارسی

فهرست کشویی

با توجه به ایمیل های فراوان کاربران عزیز سایت که روزانه برای تیم دانلودرام ارسال میشود و اکثر آنها حکایت از شک و تردیدشان نسبت به اینکه کدام رام را باید برای گوشی و یا تبلتشان دانلود کنند، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به اختصار بیان کنیم که هر کاربر کدام رام را باید دانلود کند تا بتواند آن را بر روی دستگاه خود بدرستی فلش بزند؟!


واژگان مشابه: بیلدنامبر = شماره ساخت = Build Number


برای گوشی و تبلت های سامسونگ :

تقریباً میتوان گفت برای این گروه جای هیچ نگرانی وجود ندارد! چرا که رام هر کشور و یا منطقه را با هر ورژن و بیلدنامبری که دانلود کنند معمولاً بر روی دستگاه مورد نظرشان فلش میخورد(هر چند حتی الامکان نصب رام های ایران و خاورمیانه بیشتر توصیه میشود) فقط نکته اساسی اینجاست که باید در مدل گوشی دقت شود تا رام مخصوص گوشی خودمان را دانلود و نصب کنیم؛ مثلاً برای گوشی J7 مدلهای J700F و J700H موجود است و طبیعتاً رام های این دو نیز با هم متفاوت است؛ قبل از دانلود رام حتماً از قسمت تنظیمات گوشی >> درباره گوشی چک شود که مدل دقیق گوشی چیست و سپس اقدام به دانلود و نصب رام نمائید.

همچنین رامهای سامسونگ بصورت تک فایل و ۴فایل موجودند که برای کاربران عادی نصب رام های تک فایل توصیه میشود چرا که فلش زدن آنها راحت تر است و نیازی به استفاده از رامهای ۴فایل نیست.

*** توجه: در برخی موارد خیلی خاص، مدل درج شده در قسمت تنظیمات گوشی >> درباره گوشی با مدل نوشته شده در حالت downloading متفاوت است! پس بنابراین هنگامیکه گوشی را به دانلودینگ میبرید دقت کنید فایل فلش باید مناسب مدل ذکر شده در دانلودینگ باشد. (برای رفتن به دانلودینگ گوشی را خاموش کرده، کلیدهای ولوم پایین+هوم+پاور را نگه دارید)


برای گوشی و تبلت های هواوی :

برای این دسته از کاربران محدودیت هایی وجود دارد؛ چرا که رام های هواوی معمولاً بصورت منطقه ای منتشر میشوند و شما باید قبل از دانلود حتماً بیلد نامبر(Build Number) فعلی گوشی خود را چک کنید(از قسمت تنظیمات گوشی >> درباره گوشی

باید رامی که دانلود میکنید بیلد نامبری برابر و یا بالاتر از شماره ساخت فعلی گوشیتان داشته باشد؛ مثلاً اگر بیلدنامبر فعلی شما C00B112 باشد، رامهایی با بیلدنامبر C00B112 یا C00B117 یا C00B310 یا … مناسب گوشی شماست ولی رامهای با بیلدنامبر C00B111 یا C00B102 مناسب گوشی و یا تبلت شما نیست! همانطور که مشاهده میکنید یکسان بودن اعداد جلوی حرف C بسیار مهم است. مثلا اگر بیلدنامبر فعلی شما C636B330 باشد، رامی با بیلدنامبر C434B330 مناسب گوشی شما نخواهد بود.

البته توضیحات فوق بصورت کلی بیان شد و در مورد بحث بیلدنامبرها، استثناهایی هم وجود دارد که حتی در صورت یکسان نبودن اعداد جلوی حرف C باز هم میشود رام مورد نظر را بر روی گوشی فلش زد که معمولاً نادر است و توضیحات آن توسط تیم دانلودرام در پست مربوط به همان رام ذکر میشود؛

همچنین در مورد مدل گوشیتان نیز دقت کنید؛ مدل دقیق گوشی شما آن چیزی است که در پشت گوشی (زیر باتری) درج شده است.

*** و نکته آخر اینکه همواره توجه داشته باشید که رام های با بیلدنامبر بالاتر کارایی و کیفیت بهتری نسبت به بیلدنامبرهای پایینتر دارند.


برای گوشی و تبلت های سونی :

برای این دسته از کاربران هم تفاوتی نمیکند چه رامی را دانلود و نصب کنند فقط باید به مدل گوشی دقت کنند که حتماً با رامی که میخواهند دانلود کنند همخوانی داشته باشد. مثلاً برای Xperia L مدلهای C2105 و C2104 موجود است و هنگام دانلود فایل باید دقت داشت که برای چه مدلی مناسب است؛ تشخیص مدل گوشی از قسمت تنظیمات گوشی >> درباره گوشی ؛


برای گوشی و تبلت های الجی :

برای این گروه از کاربران هم فقط مدل گوشی مهم است که باید بسیار دقت کنند چراکه برای گوشی های الجی نیز مدلهای مختلفی وجود دارد؛ مثلاً برای الجی G2 مدلهای D805 و D802 موجود است؛ پس باید رام مناسب گوشی خود را دانلود کنید تا مشکلی پیش نیاید. تشخیص مدل گوشی از قسمت تنظیمات گوشی >> درباره گوشی ؛


منبع: دانلودرام | downloadrom.ir

کدام رام یا فایل فلش، مناسب گوشی من است؟
4.1 (82.86%) 7 votes
  • 2,758 views
دانلودرام | مرجع دانلود رام رسمی فارسی

رام مورد نظر خود را اینجا بیابید